USG pachwin Włocławek

Diagnostyka obrazowa ma na celu rozpoznanie schorzeń oraz nieprawidłowości występujących w obrębie badanej części ciała. USG pachwin również wykonujemy w naszym gabinecie we Włocławku, pomaga ono w wyryciu zmian patologicznych występujących w badanej okolicy ( np. Powiększonych węzłów chłonnych, przepuklin pachwinowych, nieprawidłowości w obrębie naczyń przebiegających w pachwinach. Jak przygotować się do wizyty? Jak wygląda badanie? Jak się wskazania? Na te pytania odpowiemy w poniższym tekście.

Przeciwwskazania i wskazania do wykonania USG pachwin

Przeprowadzone badanie pozwala na wykrycie zmian chorobowych nawet na wczesnym etapie. Na wizytę należy udać się w przypadku zauważenie lub pojawienia się następujących objawów w dołach pachwinowych:

  • odczuwalnego bólu,
  • pojawienie się zgrubień, guzków bądź wybrzuszeń,
  • wystąpienia zmian skórnych,
  • odczuwania dyskomfortu podczas większego wysiłku fizycznego,
  • zauważonego powiększenia węzłów chłonnych pachwinowych.

Badanie jest bezinwazyjne i bezbolesne, dlatego też nie wskazuje się żadnych przeciwwskazań uniemożliwiających jego wykonanie.

USG pachwiny – przygotowanie

W tym przypadku diagnostyka obrazowa nie wymaga nadmiernego przygotowania. Badanie to można wykonać w dowolnym momencie oraz każdym wieku. Co więcej, można je również powtarzać w krótkich odstępach czasu w razie konieczności. USG pachwiny a przygotowanie do wizyty może jedynie obejmować kwestię stroju – w tym przypadku dobrze, aby pacjent zdecydowała się na ubrania, które umożliwiają łatwy dostęp do okolicy poddawanej badaniu. Pacjent w celu przygotowania się do wizyty powinien zabrać ze sobą ewentualne wcześniejsze wyniki.

Jak wygląda USG pachwiny?

USG pachwiny udowej rozpoczyna się od przeprowadzenia wywiadu. Następnie lekarz zapoznaje się z (jeśli miały miejsce) wcześniejszymi wynikami badań tego obszaru ciała. Jak wygląda USG pachwiny przypadku diagnostyki obrazowej? Ten etap zazwyczaj trwa od kilku do kilkunastu minut. Pacjent musi odsłonić bandany obszar, następnie po ciele poprowadzona jest głowica w obrębie dołów pachwinowych.

Co wykrywa USG pachwin?

Badanie może być podstawą do zdiagnozowania zmian w strukturze kości udowej, pozwala wykrywać patologiczne zmiany węzłów chłonnych, sprawdzić stan żyły oraz tętnicy w tym, czy nie pojawił się: tętniak, rozwarstwienie bądź cechy świadczące o zatorze.